piątek, 17 kwietnia 2015

Bydgoszcz - moje miasto

Znów konkurs o historii Bydgoszczy i znów pierwsze miejsce! Tym razem Bydgoszcz okresu wojny i okupacji.

Po raz trzeci z rzędu

Wiadomo, obronić coś jest trudniej niż zdobyć... ale co gdy reprezentacja Pałacu Młodzieży wygrywa konkurs trzeci raz z rzędu? Jako wielki pasjonat historii swojego rodzinnego miasta, cieszę się z kolejnego zwycięstwa w konkursie o Bydgoszczy. 
Po Bydgoszczy wyznaniowej i  pod zaborami, przyszła kolej na II wojnę światową. Bardzo lubię ten konkurs. Zawsze jest wiele nagród, panuje miła atmosfera. Finał jest rozgrywany w formie biegu dydaktycznego z kartami pracy. Lubię spojrzeć, jak żyje Śródmieście w chwili, w której normalnie byłbym w szkole. W tym konkursie, fajne jest również to, że podaczas biegu można korzystać z różnych tablic na kamienicach czy kościołach. Można również dopytać o coś przechodniów lub po daną informację udać się w odpowiednie miejsce. Tak było i dziś, gdy po raz pierwszy byłem w budynku kurii diecezjalnej.

Wygrywam książkę... o mnie

W czerwcu 2014 roku, wraz z kolegami - również Młodymi Przewodnikami, pomagaliśmy Towarzystwu Miłośników Miasta Bydgoszczy w przygotowaniu gry terenowej i oprowadzaniu po Bydgoszczy. Dziś w moje ręce trafił 35. tom "Kroniki Bydgoskiej", w którym znajduje się kronika działalności TMMB 2014/2015. Jest tam również wzmianka o nas ;-)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz