sobota, 30 maja 2015

Poznajmy Bergisches Land nie wychodząc z domu

W tym roku dostałem już wiele pocztówek. Dziś dotarła do mnie kartka z Niemiec, dokładniej z Bergisches Land. Jest to jeden z regionów Nadrenii Północnej-Westfalii. Bardziej zainteresowanych odsyłam do ciekawego wpisu na jednym z blogów turystycznych.

Na pocztówce, którą otrzymałem widać dwa charakterystyczne dla tego regionu miejsca oraz kolej podwieszana w Wuppertal.


Müngstener Brücke jest najwyższym mostem kolejowym w Niemczech. Ma 107 metrów wysokości i 465 metrów długości. Został skonstruowany w latach 1894-1897. Od 1899 roku do końca czasów Cesarstwa Niemieckiego (do 1918 roku)  most nazywał się Kaiser Wilhelm Bridge na cześć cesarza Wilhelma I. Obecna nazwa pochodzi od nazwy osady przemysłowej, która znajdowała się w tym miejscu aż do początku XX wieku. W roku 2006 pod mostem powstał park z pięknymi krajobrazami. W wyniku przeprowadzonych w 2010 roku badań, ograniczono prędkość na moście ze względu na duże problemy z rdzą. Most ma zostać odnowiony w przyszłym roku.


Zamek Schloss Burg znajduje się w mieście Solingen (Burg było kiedyś niezależnym miasteczkiem, aż do 1975 roku, kiedy to stało się częścią Solingen). Jest jednym z największych zrekonstruowanych zamków w zachodnich Niemczech. Został wybudowany na początku XII wieku, jako siedziba dla hrabiego Adolfa II Berga. Podczas wojny trzydziestoletniej był oblężony i bombardowany przez wojska szwedzkie. W 1648 roku wojska cesarskie zniszczyły główne fortyfikacje zamku. Po 52 latach częściowo zrekonstruowano budynek główny i wykorzystywano go do celów administracyjnych. W 1849 roku zamek stał się ruiną. Architekt Gerhard August Fischer zaproponował zrekonstruowanie zamku, co miało miejsce w latach 1890-1914. W 1920 roku wielki pożar zniszczył znaczną część zamku. Goście, którzy wówczas chcieli zwiedzać zamek musieli zapłacić na jego odbudowę. Przebudowa trwała od 1922 do 1925 roku.
Muzeum zamkowe w znakomity sposób przedstawia historię i kulturę średniowiecza, życie na zamku, czy handel i rzemiosło w Bergisches Land na przestrzeni wieków. Okolica zamku sprzyja uprawianiu turystyki pieszej. Można udać się stąd udać na spacer do Müngstener Park.Podziękowania
Ten wpis nie powstałby bez pocztówki od Chris Schröder, której dziękuję również za wiele informacji o Bergisches Land.
Dziękuję!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz